AKTUALNOŚCI

Norwegia może wprowadzić 6-godzinny dzień pracy

Photo : Harrison Farr
Największy związek zawodowy Norwegii, Konfederacja Związków Zawodowych (LO), domaga się, aby zmniejszyć ilość godzin pracy do 6 dziennie.

Długość dnia pracy w Norwegii pozostaje niezmieniona od roku 1986, kiedy wprowadzono 7,5h dzień pracy

Szefowa LO Fagforbundet, Mette Nord, mówi, że będą walczyć o sześciogodzinny dzień pracy w Norwegii.
"Mieliśmy ten cel od wielu lat, ale dopiero teraz, poważnie myślę, że nadszedł czas, aby w końcu zająć się tym tematem", mówi Nord dla VG, - "Jest tak wiele argumentów za wprowadzeniem tej zmiany ", dodaje Nord.

Jednak Konfederacja Norweskich Przedsiębiorstw (NHO) sprzeciwia się temu pomysłowi twierdząc, że przemysł nie może sobie pozwolić jeszcze na taka zmianę. Byłoby to dużo trudniejsze dla firm konkurujących z zagranicą, aby sprzedawać swoje towary, ponieważ koszty wzrosną o 20 procent, zauważa NHO.

Nord mówi, że ich celem jest wprowadzenie systemu pracy sześciogodzinnej od roku 2020-2022. Ważne jest, aby zadać pytanie teraz, ponieważ potrzebujemy czasu, aby zastanowić się, jak zrównoważyć politykę zatrudnienia, konsumpcji i dystrybucji ", mówi, że do VG.

W Szwecji jest już wprowadzony 6-godzinny dzień pracy. Sprawiło to m.in. zwiększenie wydajności pracowników oraz widać wyraźnie, że ludzie są szczęśliwsi. Pracodawcy w całym kraju już dokonali takiej zmiany, według strony internetowej Science Alert, donosi Independent.


źródło: www.tnp.no

oryginał artykułu: "Norway may introduce six-hour work day"

Komentarze (
0
)

 

Partnerzy